© 2015 by The Roverský odbor Junáka. Produced by www.sidions.cz.

nabídka roverského odboru

RO je tu hlavně pro vás, jednotlivce, skupiny i jednotky Junáka. Podívejte se, co nabízí ...

Roverský zvěstník je pravidelný zdroj Tvých informací. Ve Zvěstníku nalezneš pozvánky na akce, zprávy z Roverského odboru, připomínky deadlinů... No prostě hromadu informací, které ocení nejen roverský zpravodaj, ale každý aktivní R&R. Celý Zvěstník ti zabere opravdu chvilku.

Roverské výzvy a projekty jsou jedním ze základních kamenů roverského programu. Díky Inspiromatu můžeš pravidelně dostávat tipy na tématické výzvy a projekty, které můžeš využít pro svou roverskou činnost.

 

Pokud chceš Zvěstník a Inspiromat dostávat  do mailu, stačí se přihlásit k odběru pomocí tohoto formuláře a už ti nic neuteče!

Inspiromat projektů a výzev + Roverský zvěstník
Roverská vzdělávací nástavba

Tento projekt má podporovat informovanost, aktuálnost a vzdělanost v roverském tématu. Zaměřuje se nejen na vůdce jednotek (oddílů, středisek), ale také na všechny, kteří se chtějí roverům a roveringu u nich věnovat a podporovat v tomto ostatní (roverští zpravodajové, vůdcové kmenů, proaktivní roveři, ...). Níže je nabídka programů od roverského odboru, které můžeme po diskusi realizovat třeba přímo u vás. Stačí nás kontaktovat a dohodnou další potřebné detaily. RO@SKAUT.CZ

Stal jsem se roverem, co teď?

 

Během programu si společně ukážeme, co nově příchozím roverům roverský svět nabízí za možnosti. Prioritně se důkladně zaměříme na roverský program jak obecně, tak i prakticky. Dotkneme se také dalších možností, např. roverských setkání, mezinárodního roveringu atd. Obecně řečeno se na celou problematiku podíváme pohledem skauta v mladším roverském věku, který přemýšlí, co všechno by mohl dělat... Témata je možno přizpůsobit dle vašich potřeb a představ.

 

  • Cílová skupina: Mladší, nově příchozí roveři (14-16 let)

  • Časový formát: záleží na přání účastníků (přizpůsobíme se vaší potřebě)

  • Účastníků:  ideální min. počet 8 osob (v případě potřeby lze domluvit i nižší počet)

  • Rezervace: optimálně 2 měsíce předem (lze domluvit individuálně)

Kde začít při práci s rovery.

 

Rozjeli byste u vás rádi rovering? Pracujete s rovery a nevíte jak na to? Tento program vám ukáže, kde při práci s rovery začít. Dáme vám tipy do začátku o specifikách roverské výchovné kategorie. Jedním z témat budou také roverská společenství a rady co dělat, když vás na roverský kmen není dost. Konkrétní témata můžeme domluvit předem, aby co nejlépe odpovídala vašim potřebám.

 

  • Cílová skupina: Starší roveři (17+ let), osoby pracující s roverskou výchovnou kategorií

  • Časový formát: záleží na přání účastníků (přizpůsobíme se vaší potřebě)

  • Účastníků: ideální min. počet 8 (v případě potřeby lze domluvit i nižší počet)

  • Rezervace: optimálně 2 měsíce předem (lze domluvit individuálně)

Mentoring

Jsme tu pro vás ...

... na emailu, telefonu, skype, osobně. Cokoli řešíte, s čímkoli chcete poradit, nebo si jen o něčem roverském pohovořit. Dejte nám vědět a můžeme to řešit spolu. Mentoring je služba od našeho odboru, která má za cíl pomoci  řešit vaše otázky či dilemata. Pojďme spolu hovořit o roveringu, činnosti roverů a kmenů.

Pro roverské zpravodaje

Uvítací balíček

Balíček by ti měl přijít emailem ihned po tom, co tě tvoje jednotka zadá ve SkauIsu jako zpravodaje. Může se stát, z různých důvodů, že ti balíček nepřijde. Nezoufej, je na křižovatce k dispozici - zde!

Roverské ocenění

Oceňte rovery a rangers ve vašem okolí za jeich aktivitu, poděkujte jim Roverským ocenění. Veškteré podklady k tomu děkovném nástroji najdete na roverské wiki.

Roverské ocenění vzniklo jako jednoduchý nástroj, pomocí kterého může jakákoli jednotka (nebo i kurz) ocenit rovera/rangers a tím jeho přínos, aktivity, zápal, službu, pomoc a podobně, je to forma roverských vynamenání. Typicky dlouholeté zpravodaje, vedoucí nebo týmy různých důležitých akcí, vůdce či vedení roverských kmenů atd.

Ocenění neklade náročné požadavky pro udělení, má být nástrojem díků a vděčnosti - pokud je tato podmínka splněna a navržený je v roverském věku, budiž mu uděleno. Je možné udělit ocenění i za aktivity v době kdy byl navržený v roverském věku - tedy zpětně, nebo za služby roverstvu i těm, kteří jsou již starší. Roverské ocenění uděluje Roverský odbor. Návrh na udělení Roverského ocenění může podat kdokoli z hnutí. Roverské ocenění může na žádost (stačí emailem) zaslat Roverský odbor | RO@SKAUT.CZ .

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now